Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bydgoski Budżet Obywatelski edycja 2017 - GŁOSUJEMY!

 

Rozpoczęto etap GŁOSOWANIA na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2017.

Przez cały październik możemy zagłosować na jeden z wybranych przez siebie projektów. Oddać swój głos może każdy mieszkaniec Bydgoszczy, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. W tym roku dla osiedla Tatrzańskiego na realizację inwestycji z budżetu obywatelskiego przeznaczona jest kwota 321 148 zł.

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu!
Sami decydujemy na co przeznaczone zostaną te środki!

Swój głos możemy oddać na dwa sposoby:

  • wypełniając kartę do głosowania i następnie wrzucając ją do jednej z urn znajdujących się na terenie placówek szkolnych w Mieście (KARTA DO POBRANIA)
  • drogą elektroniczną (LINK)

 

Projekty z os. Tatrzańskiego na które można oddać swój GŁOS:

 

  • 3OK/0001 PUNKT WIDOKOWY ze ŚCIEŻKĄ SPACEROWĄ na FORDOŃSKICH GÓRKACH 

  • 3OK/0016 Remont chodnika i ścieżki rowerowej

  • 3OK/0018 MONTAŻ MONITORINGU MIEJSKIEGO

  • 3OK/0022 Doposażenie skweru/placu zabaw przy ul. Chałubińskiego/Witkiewicza/Czecha

  • 3OK/0060 Monitoring miejski w okolicy Zespołu Szkół nr 28 w Bydgoszczy

  • 3OK/0072 Budowa parking

 

Do realizacji przeznaczone zostaną projekty które w głosowaniu otrzymają największą ilość głosów oraz których łączna kwota nie przekroczy środków przeznaczonych na dane osiedle.

 

 

INFORMACJE z Bydgoszcz.pl:


data publikacji: 2016-09-29, ostatnia aktualizacja: 2016-09-29 10:17:32

Czas decyzji. Mieszkańcy wybierają inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego


Od soboty (1 października) można głosować na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2017 roku. Na osiedlowe inwestycje może trafić więcej środków niż  w poprzednich latach.

- To już piąta edycja programu, który zdobył bardzo dużą popularność. Co roku zgłaszanych jest kilkaset pomysłów, które są szczegółowo analizowane. Są to najczęściej parkingi, place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki. W głosowaniu w zeszłym roku uczestniczyło ponad 23 tysiące bydgoszczan. To więcej niż zakładaliśmy tworząc Bydgoski Budżet Obywatelski. Daje to pewność, że do realizacji trafiają najważniejsze zadania. Liczę, że w tym roku bydgoszczanie również chętnie wskażą inwestycje, które są najbardziej potrzebne. W tej edycji BBO szczególnie warto wziąć udział. W przypadku dobrego wyniku finansowego miasta na koniec roku przeznaczymy na osiedlowe inwestycje większą kwotę niż  5 mln zł – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Plakat

Jak zagłosować?

Głosowanie jest bardzo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo . Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle  i inwestycję do realizacji. Zajmuje to około minuty. Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nią wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. Głosować można na jedną inwestycję. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne. Do wyboru jest aż 175 zadań ulokowanych na wszystkich,  29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilku do nawet kilku tysięcy  głosów. O tym które przedsięwzięcie wygrywało  decydował czasem  1 głos.

Nie tylko place zabaw i chodniki

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej wniosków dotyczyło doposażenia terenów rekreacyjnych i sportowych , budowy  chodników i parkingów oraz rozbudowy monitoringu.  Bydgoszczanie zgłosili również projekty związane ze stworzeniem punktów widokowych, stacji na książki udostępniane w ramach bookcrossingu, czy wytyczenie kolejnych kontrapasów dla rowerzystów w Śródmieściu.
Bydgoski Budżet Obywatelski ma wpływ nie tylko na małe inwestycje na osiedlach. Wiedząc na jakich zadaniach najbardziej zależy mieszkańcom łatwiej przygotować można również większe  zadania związane na przykład z rewitalizacją terenów zielonych lub przy inwestycjach drogowych.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

  • pisząc na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  • dzwoniąc na numer  - 52-58-59-26

Załączniki

 


Czas decyzji. Mieszkańcy wybierają inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

(KSM)

 

 

Joomla templates by a4joomla