Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Skwer siła ciszy Mariampola - BBO edycja 2016

 

Projekt skweru "siła ciszy Mariampola" GOTOWY! - Bydgoski Budżet Obywatelski edycja 2016.

Po przeszło roku od ogłoszenia wyników głosowania w poprzedniej edycji BBO zakończono etap projektowania inwestycji która zostanie zrealizowana na terenie naszego osiedla. Projekt inwestycji pn. "skwer siła ciszy Mariampola" był konsultowany z RO Tatrzańskie i dnia 21 października br. został formalnie zaakceptowany przez radę. Więcej szczegółów dotyczących projektu (wraz z planem skweru) można dowiedzieć się na stronie pomysłodawców zgłoszenia BBO - mariampol.pl. Planowany termin oddania skweru do użytku: WIOSNA 2017. Kwota przeznaczona na jego realizację: 226 933 zł.

Przypominamy o obecnej edycji BBO - do 31 października br. TRWA GŁOSOWANIE!
Oddanie swojego głosu nie trwa dłużej niż 1 minutę - www.bydgoszcz.pl/bbo
Dla os. Tatrzańskiego przeznaczona jest kwota ponad 321 tys. złotych.
Poświęćmy ten czas na swój wybór!

 

Lokalizacja inwestycji:

 

Informacje z mariampol.pl:


 

Projekt skweru SIŁA CISZY MARIAMPOLA - inwestycji realizowanej z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2016.

Zakończył się etap projektowania inwestycji pn. Skwer SIŁA CISZY MARIAMPOLA. Inwestycja ta jest realizowana w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski edycja 2016 na os. Tatrzańskim. Zwyciężyła w głosowaniu mieszkańców liczbą głosów 375.
W ubiegły piątek projekt został zaakceptowany przez Radę Osiedla Tatrzańskie oraz pomysłodawcę zgłoszenia BBO.

Skwer siła ciszy Mariampola składa się z dwóch stref: strefy siły i strefy ciszy. Na strefę siły składają się cztery zestawy trzystanowiskowych siłowni fitness, zawierające elementy: wyciskanie siedząc, wahadło, podciąg nóg, wyciąg górny, biegacz, twister, prasa nożna, ławeczka, poręcze, orbitek, rowerek i motyl. Dodatkowo zamontowane zostaną dwie ławki oraz śmietnik. Teren pod urządzeniami fitness w całości zostanie utwardzony. Natomiast strefa ciszy to altana z ławkami, kącik zakochanych ze specjalną ławeczką i pergolą w kształcie serc z różami, stoliki do gry w karty, szachy i chińczyka oraz stół do gry w piłkarzyki. W strefie ciszy zamontowane zostaną również cztery tablice informacyjne z planem osiedla Tatrzańskiego "dawniej i dziś" oraz przedstawiające historię Mariampola.

Skwer w całości zostanie ogrodzony i oświetlony, a także zagospodarowany w zieleń urządzoną. Wewnątrz w celu zapewnienia odpowiedniej niwelacji zastosowano nasypy pokryte trawą. W projekt wkomponowano rosnące w tym miejscu sosny czarne. Skwer posiadać będzie również miejsce do piknikowania, a także "leżingu i kocingu" na zielonej trawie. Przy wejściu na skwer, które usytuowane zostało po północnej stronie skweru, umieszczono 5 stanowisk parkingowych dla rowerów, a także tablicę informacyjną z m.in. nazwą skweru i regulaminem.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji: WIOSNA 2017.

 

Plan skweru:

PLAN SKWERU

PLAN 2 SKWERU

 

Część elementów wyposażenia:

urządzenia fitness

altana

ławeczka zakochanych i pergola


 

 

Joomla templates by a4joomla