Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bydgoski Budżet Obywatelski edycja 2017 - WYNIKI GŁOSOWANIA!

 

W dniu dzisiejszym, tj. 17 listopada 2016 roku, ogłoszono wyniki głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim - edycji na 2017 rok.

 

Na osiedlu Tatrzańskim pierwsze miejsce w głosowaniu (liczbą głosów 358) zajął projekt pn. "PUNKT WIDOKOWY ze ŚCIEŻKĄ SPACEROWĄ na FORDOŃSKICH GÓRKACH". Projekt w kwocie realizacji 321 148 złotych wykorzystuje wszystkie środki przeznaczone dla naszego osiedla, w związku z tym jest jedynym projektem przeznaczonym do realizacji w tej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Monitoring miejski (teren ZS nr 28) [126 głosów], Remont chodnika i ścieżki rowerowej (ul. Pelplińska) [120 głosów], Budowa parkingu wzdłuż ul. Bachledy [103 głosy], Doposażenie skweru na ul. Witkiewicza/Chałubińskiego [54 głosy] i Monitoring ul. Wyzwolenia 107 [24 głosy].

Dodatkowe informacje o projekcie, który w ramach BBO edycja 2017 został wybrany do realizacji na terenie naszego osiedla, dostępne są na stronie jego pomysłodawców: www.mariampol.pl/bbo/edycja-2017

Szczegółowe wyniki głosowania w BBO edycja 2017 można zobaczyć TUTAJ.
Zwycięskie projekty na poszczególnych osiedlach, w specjalnej prezentacji, dostępne są TUTAJ.
Nagranie z dzisiejszej konferencji Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Koordynatora BBO ws. wyników głosowania do obejrzenia na profilu FB BBO: www.fb.com/bdgbo

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM
ZA WSZYSTKIE ODDANE GŁOSY
W TEJ EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO!

 

Artykuł z Bydgoszcz.pl:


 

 data publikacji: 2016-11-17, ostatnia aktualizacja: 2016-11-17 14:28:01

Ponad 30 tys. głosów mieszkańców na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Znamy wyniki głosowania.

Rekordowa liczba mieszkańców zagłosowała na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku z woli bydgoszczan zostanie zrealizowanych ok. 40 inwestycji.

W tegorocznej, V edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano w sumie 30.161 głosów,  czyli o ok. 8 tys. więcej niż w roku poprzednim. – Ten wzrost oddanych głosów pokazuje, że mieszkańcy wierzą w ten projekt i widzą, że głosy, które oddają przekładają się na konkretne inwestycje – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Co ważne, znacznie wzrosła też liczba osób głosujących drogą elektroniczną – to aż 15 tys. 206 głosujących (dla porównania, w ubiegłym roku przez internet głosowało 6 tys. 317 głosów).
Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Nowego Fordonu – 3 tys. 924, Wyżyn (3 tys. 639) i Szwederowa (3 tys. 038).

Największą liczbę głosów zdobył projekt modernizacji stadionu przy ul. Piwnika Ponurego w Nowym Fordonie, który uzyskał 2535 głosów.

Z kolei mieszkańcy Osowej Góry uznali za priorytet oświetlenie boiska przy ZS nr 24 na ul. Puszczykowej. Osiedle Flisy wzbogaci się nowe urządzenia na placu zabaw przy ul. Bronikowskiego, a mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali remont miejsc parkingowych przy ul. Połczynskiej. Na Osiedlu Tatrzańskim powstanie punkt widokowy ze ścieżką spacerową na fordońskich górkach, a na Górzyskowie skatepark.Z kolei w śródmieściu powstaną stacje do bookcrosingu, czyli plenerowe miejsca wymiany książek z czterema stacjami.

Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć TUTAJ . Zwycięskie projekty na poszczególnych osiedlach TUTAJ w specjalnej prezentacji.


Warto wiedzieć:
Z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dotychczas zrealizowanych zostało (lub jest jeszcze realizowanych) w sumie 256 inwestycji.

Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2016 r. w formie elektronicznej i papierowej. Mieszkańcy Bydgoszczy mogli głosować tylko na projekty zatwierdzone przez zespół ds. weryfikacji wniosków zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano razem 30161 głosów, w tym 15206 elektronicznych oraz 14955 papierowych głosów.
Mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, przez Internet, a także w formie papierowej. Wystarczyło wypełnić jedną z kart do głosowania (odpowiednią dla danego okręgu) i wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Karty do głosowania były także do pobrania w tych placówkach oraz w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.


Ponad 30 tys. głosów mieszkańców na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Znamy wyniki.

(ANN)

 

 

Joomla templates by a4joomla