Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bajkowa Bydgoszcz 2017

 

W ramach corocznej imprezy plenerowej pn. "Bajkowa Bydgoszcz" 4 czerwca 2017 roku (niedziela) o godzinie 12:00 z Placu Wolności wystartuje parada, która swój bieg zakończy na Wyspie Młyńskiej - a tam będą czekały na uczestników liczne atrakcje.  Do wzięcia udziału w imprezie serdecznie zapraszają jej organizatorzy!

 

 

INFORMACJE od Organizatorów:

Szanowni Państwo,

W dniu 4 czerwca 2017 roku, już po raz piąty w naszym mieście odbędzie się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”. Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundację „Rozwój UTP”. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, a ze względu na wyjątkowy charakter imprezy szczególnie zależy nam na zainteresowaniu ze strony rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 tradycyjną paradą uczestników, którzy wzorem poprzednich edycji będą poprzebierani w bajkowe, kolorowe stroje. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone. Parada prowadzona będzie przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1 w Bydgoszczy  i wyruszy z Placu Wolności, a zakończy się na Wyspie Młyńskiej. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, Atomowy Bubble Soccer, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Ponadto, celem organizowanych wydarzeń będzie promocja patronów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - braci Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Miasto Bydgoszcz oraz Uniwersytet wiele zawdzięczają tym wybitnym postaciom, których dorobek w zakresie nauk ścisłych, filozofii czy satyry społecznej jest trudny do przecenienia.

Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że w tym roku impreza spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Szczegółowe informacje o planowanym wydarzeniu można znaleźć na facebooku: https://www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz

Serdecznie zapraszamy!

 

PLAKAT INFORMACYJNY:

 

Joomla templates by a4joomla