Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konsultacje społeczne ws. terenu po SP9 odwołane

 

Konsultacje społeczne ws. zagospodarowania nieruchomości miejskiej po Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Tatrzańskiej 21 oraz niezagospodarowanego placu przy ul. Orląt Lwowskich, uchwalone na wniosek RO Tatrzańskie przez Radę Miasta Bydgoszczy na sesji w dniu 4 października 2017 roku uchwałą nr XLIX/1030/17 miały rozpocząć się w dniu dzisiejszym, tj. 16 października 2017 roku i trwać 21 dni.

Niestety przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Pan dr Zbigniew Sobociński w swoim piśmie z dnia 10 października 2017 roku poinformował radę osiedla iż nie zostanie zrealizowana powyższa uchwała Rady Miasta, tym samym nie rozpoczęły się w dniu dzisiejszym stosowne konsultacje:

W związku z powyższym RO Tatrzańskie wystosowała dnia 12 października 2017 r. pismo odpowiedzi następującej treści:

Należy nadmienić, iż wniosek RO Tatrzańskie jako uchwała RO został podjęty dnia 6 czerwca 2017 roku - dostarczono do Biura Rady Miasta Bydgoszczy dnia 9 czerwca 2017 r. Dyskusja na jego temat w formie projektu uchwały RMB pojawiła się na sesji Rady Miasta dopiero 4 października 2017 roku - po upływie 117 dni!

Rada Osiedla Tatrzańskie złożyła wówczas także wniosek o powołanie konsultacji w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Pelplińska - Orląt Lwowskich - Lawinowa. Niestety podczas obrad tenże wniosek decyzją radnych miejskich z partii rządzących został przełożony na późniejszy czas - być może na listopadową sesję RMB.

Treść obu wniosków RO: LINK

 

Pozostaje nam tylko oczekiwać na realizację uchwały Rady Miasta Bydgoszczy - aktu prawa miejscowego! - w bliżej nieokreślonym terminie. Czyżby zatem Władze Miasta miały inny pomysł na zagospodarowanie nieruchomości miejskiej po SP9 i nie zamierzają z nikim na ten temat rozmawiać? Warto także spojrzeć na wynik głosowania - 6 radnych miejskich było przeciwnych uruchamianiu konsultacji w naszej sprawie (LINK do wyników głosowania).

 

Nagranie z sesji Rady Miasta Bydgoszczy w punkcie obrad dot. powyższych zagadnień:

 

 

UCHWAŁA NR XLIX/1030/17

Rady Miasta Bydgoszczy

z dnia 4 października 2017 r.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania nieruchomości miejskiej przy ul. Tatrzańskiej 21, w następstwie zmiany siedziby Szkoły Podstawowej nr 9, oraz zagospodarowania placu przy ulicy Orląt Lwowskich

Joomla templates by a4joomla