Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program 5/6 - edycja 2016 - uchwała RO

 

Uchwała Rady Osiedla Tatrzańskie w Bydgoszczy nr 8/2015 z dnia 24 sierpnia 2015r. dotycząca wydania opinii w sprawie projektów inwestycji z edycji 2016 Programu 5/6 - Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego:

Załącznik do uchwały - OPINIE Rady Osiedla Tatrzańskie:

 

 

Informacje dodatkowe:

Opinia rady osiedla dotycząca danego zadania inwestycyjnego ma charakter wyłącznie informacyjny dla mieszkańców i wydziałów/jednostek Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz znajdzie się na karcie głosowania.

Inwestycje do realizacji wybiorą sami mieszkańcy miasta w głosowaniu które odbędzie się w dniach 14-30 września 2015r. - wówczas także będą mogły zostać wybrane do realizacji inwestycje z negatywną opinią rady osiedla.

Aktualnie do 9 września br. trwa realizowany przez wydziały/jednostki Urzędu Miasta Bydgoszczy proces weryfikacji zgłoszeń mieszkańców. Po weryfikacji może się zdarzyć, że do etapu głosowania zostaną wybrane wszystkie (7) zadania/zgłoszenia inwestycyjne z terenu naszego osiedla.

Więcej informacji w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz na stronie internetowej Bydgoszcz.pl.

 

Artykuły na stronie Bydgoszcz.pl:

Zakończyliśmy przyjmowanie wniosków [10.08.2015]

Czy zgłosiłeś już swoją inwestycję? [6.08.2015]

a w nich m.in.:

Budżet obywatelski w pigułce
Zasada działania budżetu obywatelskiego  polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

Czy muszę uzgodnić swoją inwestycję z radą osiedla?
- Nie. Wnioski mieszkańców będą opiniowane między innymi przez rady osiedli w następnym etapie. Opinia rady będzie widniała na kartach do głosowania, ale jeśli wniosek uzyska największą liczbę głosów będzie realizowany nawet przy negatywnej opinii rady osiedla. Zależy nam, by to był budżet mieszkańców.

 

Artykuły pokrewne:

Program 5/6 - edycja 2016 - lista zgłoszonych inwestycji

 

Joomla templates by a4joomla