Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowa szkoła w Fordonie - projekt

 

Wraz z ogłoszeniem przetargu na "Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie szkoły podstawowej z przedszkolem, halą sportową (z wyposażeniem) wraz z zagospodarowaniem jej terenu przy ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 2 w Bydgoszczy" przedstawiono pełną dokumentację projektową nowej szkoły w Fordonie, której budowa ma rozpocząć jeszcze w tym roku. Niestety przeciąga się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy robót. Pierwotny termin otwarcia ofert z 29.06.2015r. przesuwano już kilkukrotnie, aktualnie ustalony termin to 16.09.2015r. godz. 12:15. 

Wszelkie informacje dotyczące przetargu opublikowane są na BIP UMB: TU

Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzje administracyjne: TU (ZIP, 883 MB)

Wersja skrócona dokumentacji projektowej zawierająca 8 wizualizacji oraz schemat malowania elewacji budynku i rzuty każdej z kondygnacji wraz z opisem pomieszczeń do pobrania: TU

 

Termin wykonania zamówienia: do 30.05.2017, w tym w terminie:

1) 2 miesięcy od daty zawarcia umowy: wykonanie studni głębinowej wraz z opracowaniem dokumentacji formalno-prawnej (tj. dokumentacji hydrologicznej ustalającej zasady ujęcia oraz niezbędnych materiałów do opracowania przez Zamawiającego operatu wodno-prawnego na wykonanie urządzenia wodnego i poboru wód oraz dokumentacji budowlanej) umożliwiającej uzyskanie zgody na wykonanie obudowy studni głębinowej,

2) do 10.11.2016 : przystosowanie pomieszczenia węzła cieplnego zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi przyłączenia obiektu do sieci ciepłowniczej wydanymi przez lokalnego dostawcę ciepła celem przekazania gestorowi,

3) do 10.12.2016 : wykonanie instalacji centralnego ogrzewania celem uruchomienia osuszania obiektu od 15.12.2016,

Uwaga: dopuszcza się zmiany ww. terminów, jeżeli wystąpią:

a) niesprzyjające wykonywaniu robót warunki atmosferyczne,

b) kolizje z niezinwentaryzowanym uzbrojeniem podziemnym,

c) znaleziska skutkujące koniecznością wstrzymania robót,

d) inne okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, w tym przedłużającej sięprocedury przetargowej.

  

Przedmiotem inwestycji jest:

  • budowa budynku mieszczącego w swej strukturze szkołę podstawową, przedszkole i halę sportową
  • budowa infrastruktury technicznej
  • budowa boisk, urządzeń terenowych, placów zabaw i małej architektury
  • budowa układu drogowego, chodników i parkingów
  • budowa zadaszonej obudowy śmietnika z pomieszczeniem na odpadki gospodarcze z kuchni oraz pom. ogrodnika.
  • budowa – zagospodarowanie terenu zielenią wysoką i niską
  • budowa ogrodzenia

 

Przeznaczenie obiektu i program użytkowy obiektu budowlanego:

W ramach inwestycji planuje się budowę budynku mieszczącego przedszkole 8-oddziałowe dla maksymalnie 200 dzieci z schowkami i zapleczem sanitarnym, szkoły podstawowej 28 - oddziałowej dla maksymalnie 700 dzieci z zapleczem na pomoce dydaktyczne, hali sportowej z płytą boiska o wymiarach 24x44m, pole gry 20x40m z 4 niezależnymi blokami szatniowosanitarnymi, z salką ćwiczeń korekcyjnych, pokój nauczycieli WF-u z niezależnym węzłem sanitarnym. W części szkoły zaprojektowano stołówkę z zapleczem kuchennym, aulę na 200 osób, świetlice i bibliotekę.

 

Forma architektoniczna i funkcja obiektu:

Obiekt stanowi bryłę o nieregularnym rzucie utworzona na planie litery „L”.

Bryła podzielona jest funkcjonalnie na części:

  • PRZEDSZKOLE
  • SZKOŁA PODSTAWOWA
  • HALA SPORTOWA

Budynek trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, przykryty dachem płaskim. Wejście główne do budynku SZKOŁY PODSTAWOWEJ przez kondygnację parteru zlokalizowane od strony zachodniej, na elewacji frontowej bezpośrednio do holu głównego. Wejście do PRZEDSZKOLA przez kondygnację parteru zlokalizowane od strony północnej. Do HALI SPORTOWEJ przez kondygnację parteru zlokalizowane od strony południowej.
Elewacje wykończone tynkiem systemowym oraz betonem architektonicznym, częściowo wypełnione przesłonami przeciwsłonecznymi z siatki stalowej oraz kolorowe „blendy” jako uzupełnienie kolorystyczne elewacji.
W budynku przewidziano 8 oddziałów przedszkolnych, 28 sal lekcyjnych dla dzieci szkoły podstawowej oraz sale gimnastyczną z zapleczem magazynowym i szatniowo-sanitarnym. Szatnie dla dzieci szkolnych, stołówkę, zaplecze kuchenne, pomieszczenia administracji, pomieszczenia techniczne. Sale lekcyjne z zapleczami znajdują się na trzech kondygnacjach, z dostępem poprzez układ klatek schodowych i windy osobowe. Na poszczególnych piętrach pokój nauczycielski, gabinety: dyrektora, zastępcy dyrektora, księgowej, sekretariatu, psychologa, pedagoga, higienistki, logopedy, stomatologa oraz aule i bibliotekę. Na każdej kondygnacji przewidziano sanitariaty dla uczniów, na parterze sanitariaty ogólnodostępne.

 

Nowa szkoła w liczbach:

Powierzchnia całkowita budynku: 12 745 m2

Kubatura budynku: 57 911 m3

Szacowany koszt budowy: około 40 mln złotych

Termin budowy: 2015-2017

 

Artykuły z Bydgoszcz.pl:

Przetarg na projekt szkoły [21.02.2014]

Projekt gotowy, wkrótce budowa [23.04.2015]

Nowa szkoła. Szukamy wykonawcy. Raport nr 1 [10.06.2015]

 

Lokalizacja inwestycji:

 

Wizualizacje:

 

 

 

Komentarze  

0 #2 o7o 2015-12-28 13:29
@Slawek
Załącznik do opinii ROT:
http://www.rotatrzanskie.bydgoszcz.pl/aktualnosci/65-likwidacja-sp-nr-9-opinia-ro
Cytować
0 #1 Slawek 2015-12-21 23:33
Czy jest juz projekt nowego podzialu obwodow do szkol?
aktualny jest tutaj:
http://www.bydgoszcz.pl/binary/OBWODY%20-%20SP_tcm29-16022.pdf

a do nowej szkoly bedziemy mieli duzo dalej niz do SP67.
Najrozsadniej aby podzial przebiegal przez ulice Wyzwolenia.
Cytować
Joomla templates by a4joomla