Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowa sieć połączeń komunikacji publicznej w Bydgoszczy - konsultacje

 

12 października 2015r. rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie nowej sieci połączeń komunikacji publicznej w Bydgoszczy. Konsultacje potrwają 2 tygodnie - do 25 października br. Zmiany mają zostać wprowadzone od stycznia 2016 roku.

Rada Osiedla Tatrzańskie do dnia dzisiejszego nie została poinformowana bezpośrednio przez ZDMiKP w Bydgoszczy o planowanych zmianach i konsultacjach. O wszystkim dowiadujemy się z mediów. Niemniej jako najniższy szczebel samorządu terytorialnego naszego Państwa wsłuchując się w opinię mieszkańców naszego osiedla przedstawimy władzy miasta swoje uwagi.

Prosimy Państwa o wyrażenie swoich uwag w komentarzach pod poniższym artykułem lub przesłanie ich na adres e-mail rady osiedla.

Szczegółowe informacje dotyczące planowanych zmian dostępne są na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy:
www.zdmikp.bydgoszcz.pl

 


 

Konsultacje społeczne - Nowa sieć połączeń 2016

Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2016 r., w związku z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej do Fordonu, planowane jest wprowadzenie wielu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaprojektowany - nowy układ komunikacji zakłada zwiększenie znaczenia obsługi pasażerskiej z wykorzystaniem tramwajów. W związku z tym, niezbędna jest też korekta układu linii autobusowych.
 
 
SCHEMAT:
 
 
 
Informacje podstawowe
 1. Trzy linie tramwajowe zostaną skierowane do obsługi nowej trasy do dzielnicy Fordon.
 2. Dwanaście nowych, niskopodłogowych pociągów tramwajowych w ruchu.
 3. Bezpośrednie połączenie dzielnicy Fordon z centralnymi rejonami miasta.
 4. Włączenie do układu komunikacyjnego całej trasy W-Z w ciągu ul. Kamienna – Artyleryjska – Pileckiego.
 5. Modyfikacja układu linii autobusowych oraz uruchomienie linii dowozowych do tramwajów.
 6. Komunikacja nocna według koncepcji "Rendevous" (odjazdy z częstotliwością modułową co 60 minut zsynchronizowane na Placu Kościeleckich).
 7. Poprawa obsługi komunikacyjnej m.in. BPPT, Zachemu, osiedla Eskulapa.
 8. Jeszcze więcej koordynacji różnych linii komunikacyjnych w nowym rozkładzie jazdy.
 9. Wprowadzenie modułowych częstotliwości kursów (np. co 12, 15, 20, 30 minut) ułatwiających zapamiętanie rozkładów jazdy.
 10. Dostosowanie układu komunikacyjnego do planowanych zmian związanych z uruchomieniem kolejnej trasy tramwajowej w ul. Kujawskiej (II połowa 2017 r.).

Zasady konsultacji

 1. Przyjmowane będą wnioski złożone na formularzu według załączonego wzoru, który jest dostępny na stronie internetowej ZDMiKP oraz w kasach biletowych ZDMiKP (przy ul. Toruńskiej oraz Zygmunta Augusta).
 2. Wypełnione wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 BYDGOSZCZ od dnia 12.10.2015 r. do dnia 25.10.2015 r.
 3. Wnioski powinny dotyczyć sugestii związanych z proponowanymi zmianami przebiegów linii komunikacyjnych, częstotliwości kursów, czy koordynacji linii komunikacyjnych. Zachęcamy też do przesyłania informacji dotyczących godzinowych zmian w poszczególnych zakładach pracy, co pozwoli lepiej dostosować nowy rozkład jazdy do potrzeb osób dojeżdżających na zmiany do pracy i z pracy do domu.
 4. We wniosku, oprócz zakresu proponowanych zmian, należy wskazać ich uzasadnienie. W związku z koniecznością zbilansowania budżetu na realizację przewozów transportu publicznego w Bydgoszczy, proponowane zmiany nie mogą skutkować kolejnym zwiększeniem poziomu zaplanowanej pracy przewozowej.
 5. Rozpatrywane będą wnioski kompletne zawierające pełne dane kontaktowe do osoby (lub stowarzyszenia / firmy) składającej wniosek, tj. imię i nazwisko (nazwa stowarzyszenia / firmy wraz z podpisem osoby reprezentującej jednostkę), adres zamieszkania, kontaktowy numer telefonu oraz w przypadku składania wniosku drogą elektroniczną, adres e-mail.

Z uwagi na konieczność wypracowania rozwiązań kompromisowych uwzględniających różne potrzeby pasażerów, zachęcamy do przekazywania wszystkich sugestii dotyczących proponowanych zmian.

Dodatkowo, na czas konsultacji społecznych, uruchomiona zostanie specjalna infolinia pod numerem telefonu 52-582-27-83, gdzie także będzie można uzyskać informacje na temat planowanych zmian. Zaznaczamy jednak, że rozpatrywane będą wyłącznie wnioski złożone w formie pisemnej. Infolinia będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 15:00.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych zostaną podane do informacji publicznej na stronie ZDMiKP po ich rozpatrzeniu na początku listopada br.

 

Załączniki:
Pobierz plik (karta-konsultacyjna.doc)Karta konsultacyjna [ ] 38 kB
Pobierz plik (opis-nowa-siec-polaczen-2016.pdf)Opis (Nowa sieć połączeń 2016) [ ] 1786 kB
Pobierz plik (schemat-sieci-2016.png)Schemat sieci 2016 [ ] 12907 kB

 


 

 

Komentarze  

0 #3 Łukarz 2015-11-10 18:17
komunikacja w Fordonie musi połączyć pętle na Pelplińskiej z Pętlą nad Wisłą ponieważ głównymi użytkownikami będą dzieci które dojeżdżają z nad Wisły do szkoły nr. 9,a po wybudowaniu nowej szkoły w kierunku przeciwnym.
Oczywiście tramwaj z Fordonu powinien jechać do Myślęcinka i szpitala wojskowego.
Cytować
+1 #2 Krzysztof 2015-10-15 23:30
Brak linii bezpośredniej do Myślęcinka. Zgadzam się, że kierunek Wilczak jest mniej potrzebny.
Cytować
+1 #1 Wiktor 2015-10-14 00:02
Moja uwaga: Brak połączenia tramwajowego Fordon-Myślecin ek (ul. Gdańska). Może być kosztem połączenia Fordon-Wilczak.
Cytować
Joomla templates by a4joomla