Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stała zmiana w organizacji ruchu na osiedlu

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował w dniu 12.10.2015r. o zakończeniu swoich działań w sprawie zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic Pelplińska - Jarużyńska - Kromera - Podgórze.

Z naszego punktu widzenia zmiany te ograniczyły się tylko do wymiany oznakowania z D-40 (strefa zamieszkania) na B-43 (strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h) przy wszystkich wjazdach z ul. Pelplińskiej na powyższe ulice. Nie wyznaczono przy tym nowych miejsc parkingowych, bądź to co również jako rada osiedla postulowaliśmy - ruchu jednokierunkowego na ul. Galla Anonima (z uwagi na parkujące na jednym z pasów ulicy samochody). Zatem czy wprowadzone zmiany są satysfakcjonujące? Prosimy o Państwa opinie.

Na czym polegają zamiany?
W rejonie powyższych ulic dopuszczalna prędkość wzrosła z 20 do 30 km/h, można parkować już w miejscach niewyznaczonych i przede wszystkim piesi stracili bezwzględne pierwszeństwo na ulicy. Radzimy przy tym nadal uważać na skrzyżowania równorzędne.

 

Artykuł z www.zdmikp.bydgoszcz.pl :

 


 

Stała zmiana w organizacji ruchu w obrębie ulic Pelplińska – Jarużyńska – Marcina Kromera - Pogórze

Uprzejmie informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w stałej organizacji ruchu w obrębie ulic Pelplińska – Jarużyńska – Marcina Kromera – Podgórze.

Oznakowanie dotyczy uporządkowania stref ograniczonej prędkości do 30 km/h oraz stref zamieszkania. W związku z opisanymi zmianami na ul. Jarużyńskiej, Hieronima Derdowskiego i Marciana Kromera wprowadzona została strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, łącząca się z oznakowaniem strefy między innymi na ul. Galla Anonima, Marcina Kadłubka, Pogórze.
Oznakowanie stref zamieszkania zostało uporządkowane na drogach wewnętrznych, spółdzielni mieszkaniowych przy skomunikowaniu z drogami gminnymi.

Bardzo prosimy o stosowanie do nowego oznakowania wprowadzonego w obrębie ulic Pelplińska – Jarużyńska – Marcina Kromera – Podgórze.

 


 

 

Joomla templates by a4joomla