Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program 5/6 - edycja 2016 - wyniki głosowania

 

W dniu dzisiejszym, po dwóch tygodniach od zakończenia głosowania, opublikowano wyniki głosowania w najnowszej edycji programu 5/6 - Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na os. Tatrzańskim liczbą głosów 375 wygrała inwestycja pn. Skwer "siła ciszy Mariampola" - siłownia fitness oraz miejsce do odpoczynku i dumania z historią Mariampola w tle. Kwota realizacji inwestycji pokrywa cały roczny budżet programu dla os. Tatrzańskiego na 2016 rok (226 933 zł), więc będzie to jedyna inwestycja realizowana na naszym osiedlu - przy placu zabaw NIVEA. Jednakże w niedalekim sąsiedztwie naszego osiedla będą realizowane także inne inwestycje. Za prawie 450 tys. złotych w okolicy ulic Twardzickiego i Rataja (os. Nowy Fordon) powstanie "Fordoński Skwer". Przy ul. Tuchołkowej (os. Terenów Nadwiślańskich) powstanie za niemal 75 tys. zł nowy plac zabaw. Kolejne dwa place zabaw powstaną na ul. Osiedlowej i Wolnej (os. Stary Fordon, 2x 110 tys. zł).
Łącznie na naszym osiedlu na cztery inwestycje w głosowaniu oddano 893 głosów (308 elektronicznie / 585 papierowo).
Serdecznie dziękujemy za wszystkie Państwa głosy w tej edycji programu 5/6.

 

Wyniki dla os. Tatrzańskiego:

1. Skwer "siła ciszy Mariampola" - siłownia fitness oraz miejsce do odpoczynku i dumania z historią Mariampola w tle [375 głosów]

2. Orlik lekkoatletyczny [351 głosów]

3. Uzupełnienie zadania z edycji 2015r. dot. skweru przy ul. Witkiewicza [105 głosów]

4. Renowacja i doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Roja i Bachledy o dodatkowe elementy zabawowe [62 głosów]

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI: TUTAJ

 

 

Informacje z Bydgoszcz.pl:


data publikacji: 2015-10-14, ostatnia aktualizacja: 2015-10-14 14:35:09

Bydgoski Budżet Obywatelski 2016-znamy wyniki!


Zakończyliśmy kolejną, czwartą edycję głosowania na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie zagłosowało ponad 22 tysiące bydgoszczan. Dziękujemy!


Wyniki na poszczególne projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z podziałem na osiedla dostępne są TUTAJ.

Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 odbywało się w dniach 14-30 września 2015 r. w formie elektronicznej i papierowej. Mieszkańcy Bydgoszczy mogli głosować tylko na projekty zatwierdzone przez zespół ds. weryfikacji wniosków zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

- W tym roku zagłosowało o 3 693 osób więcej niż w roku ubiegłym. W przyszłym roku planujemy organizację warsztatów obywatelskich na poszczególnych osiedlach. Podczas warsztatów mieszkańcy dowiedzą się, jak poprawnie wypełniać wnioski, jak je kosztorysować oraz otrzymają informacje dotyczące mapy własności terenów. Ponadto na stronie www.bydgoszcz.pl/budzetobywatelski będzie można śledzić przebieg wykonywanych prac przy wybranych inwestycjach - mówi doradca prezydenta Michał Sztybel. 

W bieżącej edycji oddano łącznie 22 241 głosów, w tym ważnych – 21 457, co stanowiło 96,47 % głosów oraz nieważnych – 784, co stanowiło 3,53 % głosów. Na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano 15 924 papierowych (74,21 %) oraz 6 317 elektronicznych (25,79 %) głosów. Mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, za pomocą specjalnej aplikacji, a także w formie papierowej. Wystarczyło wydrukować jedną z kart do głosowania (odpowiednią dla danego okręgu) i wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w bydgoskich szkołach, biurach meldunkowych i młodzieżowych domach kultury. Karty do głosowania były także do pobrania w tych placówkach. Zgodnie z przyjętymi zasadami, uprawnionymi do głosowania były osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które ukończyły 16 lat. Głosujący wybierali 1 zadanie z listy projektów poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu „GŁOSUJ”. Wybrany projekt zadania otrzymywał 1 głos. Projekty, które uzyskały najwyższą ilość głosów (oznaczone kolorem zielonym) zostaną wpisane do budżetu miasta Bydgoszczy na 2016 rok.

W bieżącej edycji decydujący głos mieli mieszkańcy Bydgoszczy - wybór projektów nastąpił wyłącznie na podstawie ich kolejności w głosowaniu. Opinia Rady Osiedla w bieżącej edycji, nastąpiła już na etapie weryfikacji, przed głosowaniem mieszkańców - informacja o opinii rady znajdowała się na karcie do głosowania, a przedstawiciel Rady Osiedla znajdował się w zespole ds. weryfikacji wniosków, który decydował o zatwierdzeniu projektu do głosowania. Głosowane projekty są powszechnie dostępne dla mieszkańców.

Głosowane wnioski nie przekraczały limitu przeznaczonego na dane osiedle, wybrane w głosowaniu do realizacji kolejne wnioski nie mogą przekraczać limitu środków przeznaczonych na dane osiedle.


Bydgoski Budżet Obywatelski 2016-znamy wyniki!

(AP)

 

Artykuły pokrewne:

Program 5/6 - edycja 2016 - lista zgłoszonych inwestycji

Program 5/6 - edycja 2016 - uchwała RO

Program 5/6 - edycja 2016 - głosowanie

 

 

Komentarze  

0 #1 Bronek 2015-10-27 20:21
Wreszcie coś powstanie na Mariampolu.A już myślałem że to miejsce zapomniane władze miasta.
Cytować
Joomla templates by a4joomla